Наша історія

Історія Пекарні Дік бере свій початок з далекого 1998 року. Батько на той час, а наразі дідусь роду спробував випікати один вид хлібу на старій невеличкій печі. І так би ця справа не знайшла свого продовження, якби на той час син, а наразі батько сім’ї і засновник цієї компанії, не побачив в ідеї свого батька і свій шлях!

Власник, засновник та головний «двигун» компанії – Роман Дік разом вже з своєю власною сім’єю, проходили всі етапи становлення та розвитку виробництва та мережі. Пекарня Дік – це сімейний бізнес! Кожний новий етап роботи гармонійно переплітався із новими етапами їх життя!

Все почалось у 1998 році з маленької пекарні, де працювало кілька людей та де випікали 2 види хлібу. Тоді в одному лиці був власник, керівник, тістоміс, бухгалтер та навіть водій. У 2009 році було збудовано приміщення пекарні, в якому вона знаходить сьогодні.

Лише своїми силами і маленькими кроками один за одним вибудовувалась та пекарня та мережа, яку ми бачимо з Вами зараз.

Наразі на підприємстві «Пекарня Дік» працює понад 70 людей.

Тут є безпосередньо хлібний цех, крім нього - цех хлібобулочних та цех кондитерських виробів, 4 власні магазини (та один магазин за договором франшизи), відділ доставки, технічний відділ та адміністрація. У компанії завжди зберігається правило, що основна наша цінність – це люди! Люди, з якими ми працюємо та люди для яких ми працюємо!

Тут виробляється понад 30 сортів хліба, та понад 100 позицій продукції загалом.


Крім мережі власних закладів підприємство також постачає продукцію державним установам, мережам супермаркетів, маленьким магазинчикам та кав’ярням.

Особливе місце у роботі підприємства займають власні заклади. Перший і найбільший до сьогодні був відкритий у 2014 році, а сьогодні цю першість замінить новий ще більший заклад.

Власні заклади - це пріоритетний напрямок роботи, і в них вкладаються не лише кошти та зусилля, а і душа.

Основна місія компанії – це забезпечення всіх наших клієнтів справді якісною свіжою продукцією та щирими позитивними емоціями! Саме цим ми керуємося на кожному етапі нашої роботи – від закупки найкращої сировини до найпривітнішої посмішки продавця у магазині!

Саме наша місія спонукає ставити перед нами такі цілі як:

  • постійне оновлення обладнання та вдосконалення процесів виробництва
  • автоматизація та сучасне програмне забезпечення
  • пошук та використання лише натуральних та якісних складових
  • своєчасна та якісна доставка продукції нашим клієнтам
  • розширення мережі власних закладів та покращення існуючих
  • відповідальні, позитивні та продуктивні працівники

Кожний пункт, кожна ціль та все разом лише заради головної цілі підприємства та кожного працівника – задоволений лояльний клієнт!

Асортимент продукції та особливості виготовлення

Всю продукцію нашої пекарні виготовляють два цехи – хлібний та кондитерський.

У межах хлібного цеху виготовляється весь асортимент хлібу та не здобні булочні вироби (такі як батон, багети, рогалики, бутербродні булочки і т д). Тут працюють у 4 зміни, у кожній з яких є тістоміс, формувальниці, пекар та різальниця.

Тістоміси готують закваски, опари, замішують тісто і слідкують за процесом «накисання», коли тісто «готове», його передають на робочі столи формувальниць, які в свою чергу згідно стандартів відважують тістову заготовку та формують кожну буханку хлібу. Після цього вже сформований хліб відповідний час стоїть у шафах для накисання, після чого випікається.

Пекар слідкує за температурними режимами, вологістю та часом випікання продукції. Коли хліб готовий, він виймає його з печі.

Частково хліб відправляється до торгових точок цілим, а частина нарізається. Крім того, наші клієнти завжди можуть попросили нарізати хліб на слайсерних машинах прямо у магазині.

Другий цех – кондитерський. Тут є кілька «підрозділів». Тут виготовляють булочні вироби (здобні) та круасани, фасована продукція – печиво, тістечка, тортики та пряники ручної роботи.

Всі булочні вироби та круасани тут роблять вночі, щоб зранку на наші магазини потрапила свіжа продукція.

Як і хлібна продукція, тут також мають виконати всі етапи виробництва. Всі ці вироби також виготовляються на основі заквасок. Наша здобна випічка просто незрівнянна і точно лідер в нашому краї по смаковим якостям! А до круасанів взагалі тут робиться власна, завжди свіжа і неповторна начинка. Ви завжди можете обрати свою начинку, якою наші продавці наповнять свіжий та хрусткий круасан.

Печиво, тістечка, тортики і пряники – тут, крім технологічних процесів в більшій мірі присутня творча складова. Ми завжди експериментуємо, випробовуємо нові рецепти та складові!

Кожна штучка печива відсаджується вручну кондитерським мішечком, випікається цілими стійками у великих печах, та після охолодження фасується і відправляється по магазинам.

Обов’язковим принципом у виготовленні тістечок, так як і іншої нашої продукції є використання лише натуральних та якісних складових. Окремою позицією треба виділити наш «Шоколадно-ванільний» торт. Це таке поєднання тоненького бісквіту, шару хрусткої меренги з горішками, шоколадного мусу і ванільного крему. Кожен, хто його скуштував, не залишився байдужим!

У наших магазинах біля кас всюди є кольорові та привабливі пряники власного виробництва! Вони не лише гарні, а і дуже смачні! Виготовляють пряники як постійний асортимент, тематично до свят та на замовлення по бажанню клієнтів.

Окремим «видом» продукції можна ще виділити паски. Так це робиться раз у році, але в таких масштабах, що вони є повноцінною складовою асортименту. Наші паски представлені у багатьох куточках краю, їх замовлять великі та малі магазини, державні установи, представники церков та громади сіл та селищ.

Так от паски, це такий вид продукції, який об’єднує два цехи і всі як єдиний злагоджений механізм працюють на загальний результат. Печі обох цехів без перерви випікають, тістоміси замішують, формувальниці формують, пекарі вибирають їх одну за одною, а дівчата – кондитери роблять прикраси!

Асортимент пекарні завжди доповнюється, відбираються лише кращі рецептури, постійно вдосконалюються існуючі і все заради однієї кінцевої мети – завжди задоволені клієнти!

Чому саме власна закваска та як ми робимо хліб?

Усі вироби, які випікаються у нас у пекарні (та і у інших пекарнях) виготовляють згідно рецептур.

Виробництво хліба складається з п'яти тісно пов'язаних між собою технологічних етапів: підготовки сировини, приготування і обробки тіста, випікання, охолодження і зберігання хліба.

Підготовка сировини. Для одержання тіста нормальної консистенції треба, щоб сировина відповідала вимогам хлібопечення і була підготовлена належним чином. Підготовка борошна — це складання, змішування, просіювання і магнітне очищення сумішей. Борошно просіюють на спеціальних машинах, на яких встановлюють магнітні вловлювачі. Просіювання запобігає потраплянню в тісто різних домішок. Крім того, під час просіювання відбувається аерування часточок борошна — насичення їх киснем повітря, який на початку бродіння використовується дріжджами для «дихання».

У хлібопеченні використовується вода, яка за якістю має відповідати вимогам питної води. У ній не повинно бути шкідливих домішок і хвороботворних мікроорганізмів, тому що багато з них зберігається при випіканні, внаслідок чого хліб може стати джерелом захворювань. Оскільки в технологічному процесі хлібопечення велику роль відіграють процеси бродіння, кип'ячену воду використовувати не можна, тому що в ній майже немає розчиненого повітря, яке потрібне для життєдіяльності дріжджів.

Сіль, яку використовують у хлібопеченні, також повинна відповідати вимогам стандарту. Вона поліпшує фізичні властивості тіста, надає смаку хлібу.

Якість хліба залежить переважно від ступеня і правильності його розпушеності (пористості). Основними розпушувачами тіста є дріжджі. При температурі 26-28°С (оптимально) вони розмножуються, виділяючи в процесі життєдіяльності вуглекислий газ. Добре розподілені в масі тіста дріжджові клітини виділяють вуглекислий газ, яким насичується тісто, внаслідок чого створюється тиск газу і тісто розпушується.

Приготування тіста. Пшеничне тісто готують двома основними способами: опарним і безопарним.

У нашій пекарні переважна більшість хлібобулочні вироби готують опарним способом!

При опарному способі спочатку роблять опару. Для цього використовують близько половини загальної кількості борошна, до 2/3 води і всю кількість дріжджів. За консистенцією опара рідкіша за тісто і має температуру 28 - 32 °С. Після цього опара має відпочити (відбувається бродіння).

На готовій опарі замішують тісто, додаючи всі складові, що залишилися та передбачені рецептурою. Після чого тісто має відпочити.

Безопарним способом замішують тісто з усієї кількості борошна, води, солі і дріжджів. Його використовують у багатьох інших пекарнях.

Приготування тіста опарним способом більш тривале, але двоступінчастий процес бродіння поліпшує властивості тіста, сприяє нагромадженню більшої кількості речовин, які надають смаку та аромату хлібові.

Хліб, приготовлений опарним способом, має кращі пористість м'якушки, структуру пор, і тоненьку скоринку. Поліпшенню пластичних і смакових якостей тіста сприяє також значне накопичення у ньому молочної кислоти. При опарному способі скоринки хліба краще забарвлені і гладенькі.

Недоліком опарного способу є більша тривалість приготування тіста порівняно з безопарним та більша потреба в додатковому устаткуванні. Але так як у нас завжди на першому місці якість, а не швидкість, ми готові витрачати на цей процес більше ресурсів задля кращого результату.

Як при опарному, так і при безопарному способах приготування тіста використовують закваски. Готують їх з борошна і води.

У процесі виробництва усіх виробів нашої пекарні використовують закваски!

Отже, закваска — це зброджені борошно і вода. Дуже схожий процес бродіння ми зустрічаємо при квашенні капусти, а також при приготуванні кефіру або йогурту.

Процес бродіння в заквасці — результат діяльності диких дріжджів і молочнокислих бактерій. Ці мікроорганізми спочатку були в оболонці зерна і потрапляли в закваску через муку. Ключем до запуску процесу бродіння є ферменти, які теж знаходяться в борошні.

Як тільки ми змішали воду з борошном і залишили в теплому місці, в борошні активізуються ферменти і починають розщеплювати складні крохмалі і мальтозу на прості цукри, роблячи таким чином їжу доступною для всіх мікроорганізмів. Як тільки дикі дріжджі і бактерії отримали харчування, вони починають розмножуватися і вести активну життєдіяльність.

Дріжджі в основному виділяють газ, тим самим піднімаючи і розпушуючи закваску або тісто. Пори в хлібному м’якуші — це і є газові чарунки.

Бактерії виділяють органічні кислоти, які запускають в роботу інші ферменти, і так по ланцюжку. Кислоти і ферменти продовжують розщеплювати борошно на прості речовини, по суті роблячи попереднє “переварювання” тіста, і тому така випічка легше засвоюється організмом людини.

Якщо порівняти з хлібом, у виготовленні яких використовуються тільки хлібопекарські дріжджі, в ньому повністю відсутні молочнокислі бактерії, а це значить, що він буде засвоюватися набагато важче, хоча на вигляд буде легким і красивим.

Тісто, яке вибродило (дозріло), розділяють на шматки потрібної маси, округлюють, залишаючи для попереднього або остаточного розстоювання тістових заготовок.

Під час формування шматків тіста з них майже повністю витісняється вуглекислий газ. Під час розстоювання в шматках тіста відбувається бродіння й виділяється вуглекислий газ, який розрихлює тісто, збільшуючи його об'єм. Розстоювання ми проводимо при певній високій температурі та високій відносній вологості повітря – для цього використовують спеціальні розстійні шафи.

Випікання тіста. Процес прогрівання заготовок тіста після розстоювання, за якого відбувається перехід із стану тіста у стан хліба, називається випіканням.

Для випікання хліба і хлібобулочних виробів використовують пекарні камери різних конструкцій з температурою тепловіддаючих поверхонь 300 - 400 °С, пароповітряного середовища пекарної камери 200 - 250 °С . У процесі випікання тісто в пекарній камері швидко збільшується в об'ємі.